Aloe Vera (İthal) (Bitki boyu: +25 cm)

Aloe Vera (İthal) (Bitki boyu: +25 cm)

Ürün Kodu : 1010

Sıcaklık İsteği : Oda sıcaklığında yetiştirilebilir.

Işık İsteği : Aydınlık yarı gölge yerlerde yetiştirilebilir.

Su İsteği : Toprak kurudukça  su verilmelidir. Su verildikten sonra saksı tabağında su birikmesi bitkilerde kök çürüklüğüne neden olur. Bu nedenle bitki sulandıktan sonra saksı tabağında biriken suyun boşaltılması gerekir.Çünkü bu su bitkinin köklerinin çürümesine ve bitkinizi kaybetmenize yol açıyor.

Dayanıklılık : Yaz kış kalıcı bitkidir.

Faydaları : Aloe Vera içeriğindeki vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimlerle alternatif tıp sektörü için oldukça önemli bir bitkidir. Şu ana kadar yapılan araştırmalara göre ciltte oluşan yara ve yanık gibi deformasyonlarda oldukça etkili olduğu kanıtlanan Aloe Vera anti-bakteriyel etkisiyle enfeksiyon tedavilerinde ve sindirim sistemi hastalıkları kapsamında yer alan kabızlık, hemoroit, mide ülseri, karşı kullanılmaktadır. Peki, Aloe Vera’yı bu denli kıymetli yapan nedir? Yeşil kabuk bölümünün altında yaprağın iç kısmında bulunan ve parankim hücreler tarafından imal edilen müsilaj görünümlü renksiz kısım olan jeldir. Bu jeli yaprakları ortadan ikiye ayırarak veya yaprakları blenderdan geçirerek elde edebilirsiniz ve kullanım amacınıza yönelik olarak dondurucuda bekletip kullanmanız tavsiye edilmektedir. Aloe Vera’ları evinizde saksılarda yetiştirebilirsiniz, fazla su sevmeyen bu bitki toprağı kuruduğunda sulanmalıdır ve güneş altında 1 m uzunluğuna erişebilir.

Evde Aloe Vera’lı Anti-Aging Maske 

Kozmetik ve alternatif tedavi yöntemlerinde sıkça tercih edilen Aloe Vera’nın cilt üzerindeki olumlu etkilerine ek olarak yaşlanmayı önleyici bir etkisi vardır. Evinizde yetiştirdiğiniz Aloe Vera’dan bir yaprak kopararak içindeki jeli 2 kaşık bal, 2 tatlı kaşığı badem yağı ve 5-6 damla kadar gül yağını karıştırın ellerinizle yukarı doğru masajlar yapın ve ciltte oluşan yaşlanmayı gidermek için ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/aloe-vera-jeli-nasil-yapilir-ve-pembenar-detay-saglik-1774311/

(Kullanmadan önce doktorunuza sorunuz lütfen!)

Jelin kullanımdan oluşabilecek yan etkilerinden firmamız sorumlu değildir.)

Düzenli olarak bitki besini veya gübre verilmelidir.